Zbiórka online – 9 GZ ,,Łowcy Snów”

9 GZ ,,Łowcy Snów” również miała przyjemność wziąć udział w zbiórce online o bohaterze naszego hufca, czyli o obrońcach Węgierskiej Górki.  Zuchy zdobyły wiedzę na temat fortów znajdujących się na terenie Węgierskiej Górki i okolic oraz wiele innych ciekawych informacji! Aby utrwalić swoją wiedzę, rozwiązały krzyżówkę oraz miały okazje stworzenia swojego własnego fortu w dowolnej formie! Najważniejsza w tym wszystkim jest pamięć, dlatego zuchy złożyły uroczystą przysięgę. Słowa przysięgi brzmiały tak: ,,Obiecuję, że będę strażnikiem historii obrony Węgierskiej Górki i obiecuję, że nigdy nie dopuszczę do tego, aby historia ta została zapomniana.” Teraz na pewno historia obrony Węgierskiej Górki nie zostanie nigdy zapomniana, ponieważ zuchy przekazały wiedzę zdobytą swojej rodzinie! Materiały wykorzystane na zbiórce zostały pokryte z Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.