ul. Zielona 42, 34-350 Węgierska Górka
wegierskagorka@zhp.pl

Harcerski Klub Ratowniczy „WDECH”

Harcerski Klub Ratowniczy “WDECH” powstał w 2018 roku z inicjatywy kilku wędrowników oraz instruktorów, którzy zainteresowali się tematyką pierwszej pomocy i uznali, że chcą szerzyć te umiejętności dalej. W trakcie działania Klubu można było zobaczyć naszych ratowników podczas różnych Kursów Pierwszej Pomocy, gdzie pełnili funkcję Kadry Pomocniczej czy Instruktorów Potencjalnych HSR, zabezpieczających różne wydarzenia, prowadząc zajęcia dla dzieci, uczestniczyć w zawodach, a nawet je organizować. Pierwszą szefową HKR-u była phm. Karolina Motyka, następnie Klub przejęła pwd. Anna Krzuś wraz z zarządem – pwd. Natalia Hatala (Promocja), pwd. Klaudia Legierska (Protokolant) oraz phm Karolina Motyka (Kwatermistrz). Aktualnie szefową Klubu jest druhna pwd. Monika Galica.

W Klubie działa też sekcja dla Harcerzy Starszych “ZIEW”, którzy pod okiem dh. Moniki Galicy oraz dh. Klaudii Wojtusiak przygotowują się do Modułowych Kursów z Podstaw Pierwszej Pomocy.

Kontakt: pwd. Monika Galica
tel. 570 440 303
e-mail: monika.galica@zhp.net.pl

Skip to content