ul. Zielona 42, 34-350 Węgierska Górka
wegierskagorka@zhp.pl

XV DH Szwadron

XV DH Szwadron jest wielopoziomową drużyną koedukacyjną, działającą przy Hufcu ZHP Węgierska Górka.

Co to jednak oznacza?

Znajdziecie u nas zarówno chłopaków jak i dziewczyny, od czwartej klasy, aż po pierwszą szkoły średniej. Jesteśmy puszczańscy, czyli po prostu związani z puszczą, tym co dzikie, leśne, nieznane, tajemnicze i przygodowe. Cenimy sobie odwagę to ona leży u podstaw bycia członkiem naszej drużyny.

Lubimy ambitne zadania i przede wszystkim, w ślad za naszym bohaterem, zostawianie świata lepszym niż go zastaliśmy. Zaczynamy od samych siebie, budując nowe przyjaźnie i przeżywając niezapomniane przygody! Obozy, biwaki, podchody, gry terenowe, zbiórki, rajdy, ogniska… to tylko niektóre z rzeczy czekających na Ciebie w Szwadronie. Nasze zbiórki odbywają się w soboty o godzinie 10.00, najczęściej w terenie, chociaż od niedawna mamy też harcówkę znajdującą się na Bulwarach w Węgierskiej Górce.

Obecną funkcję naszego wodza, czyli drużynowego pełni dh. Mateusz Dudek (694661120) i jego przyboczna dh. Julia Dziedzic (511635039). Jeśli zechcesz stać się jednym z nas, to właśnie do nich powinieneś napisać (a bez trudu znajdziesz ich w polubienia tego posta)!

Obecnie posiadamy cztery zastępy dwa męskie i dwa żeńskie. Brzmi dziwnie? Chyba tylko na początku… Bo gdy lepiej nas poznasz, przekonasz się, że charakteryzują nas głównie uśmiech, otwartość, wytrwałość i wiele innych pozytywnych cech. Może bywamy trochę zbyt głośni…. ale to skutek uboczny tego, że nigdy nie odpuszczamy i wszędzie nas pełno!

SZWADRON
Skip to content