ul. Zielona 42, 34-350 Węgierska Górka
wegierskagorka@zhp.pl

Baza obozowa w Pogorzelicy

  

Baza mieści się lesie sosnowym, niedaleko ośrodka Natura Resort. Odległość od plaży wynosi ok. 1300m. Plaża strzeżona, las suchy. Teren oddalony od centrum miejscowości o około 1 km. z daleka od ośrodków przemysłowych. Obóz budowany jest całkowicie od podstaw. Na bazie obozowej nie znajdują się żadne stałe budynki.

Uczestnicy obozu są zakwaterowani po 6-7 osób w namiotach dziesięcioosobowych typu NS lub ośmioosobowych typu BT. W namiotach znajduje się po jednej półce oraz podeście na plecaki. Każdy uczestnik ma zapewnione łóżko polowe (tzw. kanadyjkę), materac oraz koc. Uczestnicy powinni mieć własny śpiwór i prześcieradło (wymóg sanitarny). Teren obozu jest oświetlony i zabezpieczony taśmą. Namioty uczestników nie są podłączone do sieci elektrycznej. Światło i gniazdka elektryczne znajdują się w namiotach kadry. Łącznie jesteśmy w stanie zapewnić zakwaterowanie dla 220 osób w czasie jednego turnus. Namioty są w większości nowe.

Do dyspozycji posiadamy umywalki z zimną wodą i kotły z gorącą oraz prysznice z ciepłą wodą. Na bazie obozowej znajdują się ubikacje typu TOI TOI.

W pobliżu obozu znajduje się boisko do piłki nożnej i siatkowej. Są również przygotowane namioty programowe do prowadzenia zajęć w czasie niepogody.

W skład stałej kadry prowadzonego przez nas turnusu wchodzą dwie dyplomowane pielęgniarki, które mieszkają na bazie obozowej i posiadają niezbędne środki do prowadzenia ambulatorium. Wszyscy uczestnicy są ubezpieczeni.

Na czas organizowanego przez nas turnusu posiadamy podpisaną umowę z miejscową firmą świadczącą usługi w zakresie ratownictwa wodnego. Kąpiel w morzu odbywa się pod okiem ratowników zatrudnionych w tej firmie.

Skip to content