ul. Zielona 42, 34-350 Węgierska Górka
wegierskagorka@zhp.pl

Pole Namiotowe „KOSOR”

„W górach jest wszystko, co kocham ,wszystkie wiersze są w bukach, zawsze, kiedy tam wracam biorą mnie klony za wnuka …”

Zapraszamy do wędrówek w Beskidzie Śląskim i Żywieckim:) Aby ułatwić Wam spotkanie z Beskidami przedstawiamy naszą ofertę pobytu na polu namiotowym z przeznaczeniem na rajdy, biwaki i obozy.

Nasza baza znajduje się w Węgierskiej Górce – malowniczej miejscowości leżącej pomiędzy Beskidem Śląskim, a Żywieckim, nad rzeką Sołą. Wiodą stąd szlaki m.in. na Baranią Górę przez Glinne (Beskid Śląski), a także na Romankę, Halę Lipowską i Rysiankę i dalej na Pilsko. Dogodne położenie przy szlakach komunikacyjnych PKP i PKS pozwala na łatwy dojazd do samej Węgierskiej Górki i dalej do Milówki, Rajczy i Ujsół, skąd można wyruszać na kolejne wędrówki po górach.

Oprócz zróżnicowanych wycieczek górskich nasza miejscowość ma do zaoferowania: Fortyfikacje z walk obronnych z 1939r. – tzw. Westerplatte Południe, Szlaki rowerowe, Szlak architektury drewnianej, Kąpiel w górskiej wodzie lub otwartym basenie, Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej oraz ścieżka przyrodnicza „Gościnny Las”, w siedzibie Nadleśnictwa Węgierska Górka, Trakt cesarski „promenada”.

Pole namiotowe znajduje się na końcu ul. Plażowej, w pobliżu ujścia rz. Żabniczki do rz. Soły. Do centrum i przystanku PKP i PKS 10 min. Do Hali Widowiskowo-Sportowej 5 min. Do traktu cesarskiego 5 min.

Do dyspozycji: sanitariaty, wiata z miejscem na ognisko, miejsce pod namioty, na przyczepy campingowe, parking dla samochodów, tolerujemy zwierzątka

Pole namiotowe: nocleg we własnych namiotach, przyczepach kempingowych.

Wystawiamy kwity KP/Faktury.

Numery kontaktowe:
Pani Ewa Żołna – 504 553 618
dh. pwd. Wojciech Michalski – 604 727 503

Skip to content