ul. Zielona 42, 34-350 Węgierska Górka
wegierskagorka@zhp.pl

#ZHPdlaUkrainy

#ZHPdlaUkrainy

05.30 to godzina, kiedy wróciliśmy bezpiecznie do swoich domów. Zanim trochę Wam opowiemy jak to wyglądało to zaczniemy od PODZIĘKOWAŃ. Kierujemy je do wszystkich wolontariuszy, którzy angażują się w pomoc – czy to przy przejściach granicznych czy w swoich miejscowościach. Możecie być z siebie DUMNI, bo wszyscy podejmujemy niesamowicie wielką i potrzebną służbę. Właśnie. SŁUŻBA. Zdecydowanie ciężka i wymagająca pod każdym względem. Ale przecież jesteśmy harcerzami ( no i strażakami z OSP WĘGIERSKA GÓRKA! ) i chyba już się przekonaliscie, że dla nas nie ma rzeczy niemożliwych i słowa NIE. Pojawia się potrzeba – jedziemy i robimy to co umiemy robić najlepiej.A teraz pokrótce. Co robiliśmy?Zaczniemy od tego, że każda para rąk jest na wagę złota. Nasza 40 osobowa ekipa to tylko kropla w morzu potrzebnych i zaangażowanych w pomoc ludzi. A to tylko Przemyśl i Medyka. Służba po 12 godzin, w noc i dzień. Naszą turę rozpoczęli chłopaki, którzy od razu zakasali rękawy i udali się na miejsca wyznaczone przez koordynatorów. Reszta miała chwilę na szybką regenerację, by od rana też czynić dobro. Punkt rejestracyjny w Przemyślu, Dworzec PKP w Przemyślu, przejście graniczne w Medyce, magazyny wszystkich otrzymanych darów na terenie całego miasta czy szkoły podstawowe z tymczasowymi miejscami pobytu to obszary naszych działań. Odpowiadanie na mnóstwo pytań w wielu językach, organizacja punktów tymczasowego pobytu, ładowanie bagaży, rozdawanie ciepłych napoi i jedzenia, segregacja otrzymanych rzeczy, kierowanie ruchem. Nie wiemy, czy wymieniliśmy wszystko co robiliśmy, bo byliśmy i służyliśmy tam, gdzie była potrzeba. I najważniejsze. Dawaliśmy ludziom UŚMIECH, WSPARCIE, POMOC i POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA. Do domów wracaliśmy z jedną myślą – chcemy tam wrócić i pomagać jeszcze tyle, ile się da. Nasze zmęczenie to nic w porównaniu do ludzi tam stale zaangażowanych. Teraz wracamy do działania lokalnego, a o kolejnym wyjeździe Was na pewno poinformujemy.

Kochani! ❣️DZIĘKUJEMY WAM WSZYSTKIM za wsparcie i wszystkie rzeczy, które przynieśliście do Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka, Szkoła z Górki. Duma nas rozpiera, że nasze gminy mają tak wspaniałą społeczność lokalną!❣️DZIĘKUJEMY druhom z OSP Węgierska Górka za włożone serce. Michał, Zbyszek, Marcin, Mariusz, Szymek, Tomek i Witek. Dzięki!❣️DZIĘKUJEMY wszystkim wędrownikom, instruktorom i przyjaciołom naszego Hufca za to, że spakowaliście plecaki i powiedzieliście służba. Dużo dobra tam zostawiliśmy. Julia, Asia, Maja, Ola, Natalia, Klaudia, Ania, Beata, Paulina, Łucja, Paulina, Zuzia, Kinga, Patrycja, Ula, Marysia, Nina, Nina, Oliwia, Ola, Michał, Szymon, Filip, Wojtek, Filip, Rafał, Krzysiek, Konrad, Dawid, Krzysiek, Filip, Rysiu, Kamil i Kuba. Dzięki!❣️DZIĘKUJEMY Hufiec ZHP Ziemi Przemyskiej, Chorągiew Podkarpacka ZHP, Chorągiew Śląska ZHP za organizację i możliwość przyjazdu! Robicie kawał dobrej roboty!Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ!⚜️

Skip to content