ul. Zielona 42, 34-350 Węgierska Górka
wegierskagorka@zhp.pl

Zlot Hufca ZHP Węgierska Górka

Zlot Hufca ZHP Węgierska Górka

CO TO BYŁ ZA WEEKEND???Z pewnością zapadnie on na długo w pamięci wszystkich obecnych na nim zuchów, harcerzy i wędrowników, a było nas ponad 400!!!Tegoroczny zlot poświęcony był tematyce obrony Węgierskiej Górki we wrześniu 1939r., a więc naszej lokalnej historii. Uczestnicy brali udział w zajęciach, które pozwalały na zdobycie lub uporządkowanie swojej wiedzy w tym zakresie. Zajęcia organizowane były w obrębie namiestnictw. Udało nam się nawet zobaczyć prywatną kolekcję samochodów wojennych Pana Łukasza Rogozińskiego za co bardzo dziękujemy! W sobotę wieczorem, przy forcie „Wędrowiec” miał miejsce kominek, organizowany przez I WDH Burza, dzięki któremu jeszcze łatwiej mogliśmy sobie wyobrazić jak wyglądały wydarzenia z września 1939 roku w miejscu, w którym w tamtym momencie przebywaliśmy. To uświadomiło nam, że powinniśmy doceniać to, co mamy. Na zakończenie zlotu odbyła się Msza Św. w naszej intencji, a następnie apel, na którym podsumowaliśmy współzawodnictwo drużyn i gromad.

Oto wyniki:

1. Namiestnictwo Zuchowe: I miejsce- 8 GZ Cieniuszki,

II miejsce- 12 GZ Smoczki

Wyróżnienia: 7 GZ To Tu To Tam, 2 GZ Iskierki, 14 GZ Strażnicy Drogi Mlecznej

2.Namiestnictwo Harcerskie I miejsce- XIV DH Koniczynki

Wyróżnienia: XXII DH IGNIS I WDH Burza.

3.Namiestnictwo Wędrownicze wyróżnione w całości.

Dziękujemy za wspólną zabawę, mamy nadzieję, że była to kolejna niezapomniana przygoda dla wszystkich uczestników? Do zobaczenia!

Skip to content