PRACA ZDALNA

Czuwaj!
W miniony czwartek odbyła się pierwsza w historii zdalna Konferencja Kadry Hufca ZHP Węgierska Górka! Podsumowaliśmy nasze dotychczasowe działania, ponieważ mimo pandemii nasi drużynowi starają się pracować ze swoimi jednostkami jak najefektywniej.?
Jak działamy?
⚜️ Komenda Hufca odbyła swoje spotkanie w formie zdalnej,
⚜️ niektóre zbiórki drużyn i zastępów są prowadzone za pośrednictwem dostępnych aplikacji (Discord, Skype, Zoom, Microsoft Teams),
⚜️ nasi harcerze na hufcowym Discordzie mogą poznać nowe osoby; tam też z nadzorującymi osobami z kadry grają, rozmawiają i się rozwijają,
⚜️ zuchy otrzymują od kadry karty sprawności indywidualnych, odbywają się konkursy a od przyszłego tygodnia druhny i druhowie startują z nową propozycją programową,
⚜️ wędrownicy biorą udział w różnych Webinariach, ale grają też w harcerskie bingo i przygotowują Kawiarenkę Wędrowniczą.

ale przede wszystkim… SZYJEMY MASECZKI!
Wraz z mieszkańcami Gminy Węgierska Górka ( i nie tylko!) uszyliśmy już ponad 17.000 maseczek?! Trafiają one do mieszkańców, Szpitali, Ośrodków Pomocy ale też do wszystkich potrzebujących!

Dzieję się dużo u nas! Mamy nadzieję, że jeszcze chwila i wrócimy do normalności. Zdrowia Wam życzymy!❤️