Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że na Wieczną Wartę odszedł od nad Druh Oskar Szczotka. Stało się to o wiele za wcześnie i żadne słowa nie są w stanie wyrazić naszego przygnębienia i smutku.. Druh Oskar od najmłodszych lat związany był z naszym Hufcem.. od zucha, kolejno pełniąc funkcję przybocznego oraz drużynowego Gromady Zuchowej Obrońcy Ostatniego Smoka, aż do służby instruktorskiej, którą pełnił w zdrowiu i chorobie. Był naszym wiernym kompanem podczas mnóstwa biwaków i obozów, dzielił z nami setki wspaniałych przygód i chwil. Zawsze uśmiechnięty i chętny aby nieść pomoc wszystkim wokoło. Nigdy nie zawodził.
I choć chcemy wierzyć, że jest teraz w lepszym miejscu to tu, wśród nas będzie nam go brakować jak brata..
Już w najbliższą niedzielę(11.11.2018) Instruktorzy naszego Hufca organizują w budynku OPG Węgierska Górka koncert, który w zamierzeniu miał być radosny, jednak w obecnej sytuacji pragniemy zadedykować go pamięci Oskara. Uczcimy jego osobę najpiękniej jak potrafimy, a przecież granie i śpiewanie wychodzi nam chyba najlepiej. Jeśli Wy, Przyjaciele Hufca chcecie z nami tego dnia swoje myśli skierować do góry, do Oskara, zapraszamy serdecznie, przyjdźcie.

OSKAR, PRZYJACIELU… DO ZOBACZENIA!