Gra miejska – zwiad zuchowy DZIEŃ RODZICA

28.11.2020 roku odbyła się gra miejska – zwiad zuchowy DZIEŃ RODZICA! Cała gra była o tematyce związanej z gromadą 8 GZ CIENIUSZKI. Dzieci i rodzice rozpoczęli ją od odebrania i ozdobienia torb symbolem gromady czyli aniołkiem. Czekały w nich na zuchy materiały potrzebne do dalszej części gry. Zadaniem zuchów było dotrzeć do 4 miejsc na terenie Węgierskiej Górki i wykonać tam zadnia. Ponadto dla odważnych druhny przygotowały trzy ekstra zadania, ich wykonanie wiązało się z dłuższą trasą i odpowiedzią na pytania z wiedzy o naszej gromadzie. Pierwszym zdaniem, było ułożenie puzzli tworzących historie gromady a później przeczytanie jej. Drugim zadaniem było z przedmiotów otaczających nasze zuchy stworzenie czegoś co pierwsze przychodzi im do głowy gdy słyszą gromada. Trzecim zadaniem było uzupełnienie tekstu piosenki o brakujące słowa a następnie stworzenie instrumentu z rzeczy które posiadali w paczce. Ostatnim już zadaniem było sprawdzenie co udało im się dzisiaj zapamiętać. Rodzic czytał pytanie a następnie z odpowiedniej odległości zuchy i rodzice ścigali się do odpowiedniej kartki – prawdy albo fałsz. Na zakończenie czekała na nich gorąca herbata, ciastka i oczywiście dyplom z nagrodami za uczestnictwo w grze.Materiały wykorzystane na grze zostały pokryte z Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.