Zbiórka Próbnej Drużyny Starszoharcerskiej z Cięciny

Czuwaj! 21 listopada odbyła się zbiórka Próbnej Drużyny Starszoharcerskiej z Cięciny. Zadaniem druhen było odkrycie historii Obrońców Węgierskiej Górki oraz odnalezienie wspomnień kpt. Tadeusza Semika. Na początku, żeby rozpocząć działania harcerki podzieliły się na dwie grupy. Żeby zdobyć poszczególne części wspomnień i historii na uczestniczki czekały zadania, takie jak. Gra w statki, głuchy telefon, podchody, szukanie ukrytych haseł i jeszcze wiele innych! Dzięki zbiórce uświadomiły sobie jak ważny jest pokój na świecie oraz szacunek do drugiego człowieka. Materiały wykorzystane na zbiórce zostały pokryte z Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.

Czuwaj! Harcerki otrzymały tajemnicze paczki z liścikiem, na którym było zaproszenie do zdalnej zbiórki, która odbyła się 28 listopada. W paczce znalazły mulinę w swoim ulubionym kolorze, igłę do szycia oraz czapkę. Uczestniczki miały za zadanie wymyślić wzór, który całość będzie wyszywać na swojej czapce. Wzór z największą ilością reakcji wygrał i widnieje na czapkach harcerek! Czapki, mulina oraz igły do szycia wykorzystane na zbiórce zostały pokryte z Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.

2 grudnia, wieczorem na discordzie spotkała się Rada Próbnej Drużyny Starszoharcerskiej w Cięcinie. Głównym tematem ich zbiórki było wymyślenie nazwy swojej rady, podsumowanie dotychczasowej pracy i zaplanowanie kolejnych działań. Rada Drużyny od wczoraj nosi nazwę „Chaos”, dlatego że harcerze starsi układają sobie swój świat, swój światopogląd i próbują także poukładać chaos w swojej głowie, a my przede wszystkim chcemy się skupić na tym by w tym pomóc oraz rozwijać siebie same. Następnie wyszywałyśmy swoje własne koszulki, które będą nam towarzyszyły przez najbliższy czas i będą przypominać o tym, że żeby działać musimy trzymać się razem! Koszulki, igły do szycia oraz mulina wykorzystane na zbiórce zostały pokryte z Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.