ul. Zielona 42, 34-350 Węgierska Górka
wegierskagorka@zhp.pl

Arsenał

Arsenał

W dniach 17-18 marca 2018 r. w Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznyc im. M. Konopnickiej w Milówce odbył się „Mały Arsenał” zorganizowany przez III DSH PATROL. Aby przygotować się do ciężkiej gry nocnej, każdy harcerz wziął udział w różnych warsztatach takich jak: samoobrony, samarytanki, kronikarstwa, fotografii, śpiewu, tańca, origami, interpersonalych, survivalu, nauki gry na gitarze oraz tworzenia z papierowej wikliny. Wieczorem rozpoczęła się akcja. Druhowie podzieleni się na 20-osobowe patrole wyruszyli na grę, aby odbić Rudego. Punkty przygotowali strażacy z OSP Milówka, funkcjonariusze Straży Granicznej z Bielska – Białej oraz nasi wędrownicy z Hufca. Pomimo uciążliwego mrozu, żaden uczestnik nie narzekał i każdy wykonał przydzielone zadania. Mamy nadzieję, że nikt się nie nudził i wszyscy, choć zmęczeni, wrócili do domu zadowoleni, z mnóstwem nowych wspomnień.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji biwaku: Pani Cecylii Dunat – Dyrektor ZSOiT w Milówce za udostępnienie szkoły, Panu Andrzejowi Maciejowskiemu – Dyrektorowi GOK w Milówce za udostępnienie sal na warsztaty, OSP w Milówce, SG z Bielska – Białej za przygotowanie punktów oraz wszystkim osobom prowadzącym warszaty: Pani Grażynie Kąkol, Panom: Mariuszowi Gawlasowi, Pawłowi Żyglińskiemu oraz druhom.

Autor: Klaudia Legierska

Skip to content