ul. Zielona 42, 34-350 Węgierska Górka
wegierskagorka@zhp.pl

Namiestnictwo Zuchowe na warsztatach teatralnych w Chorzowie

Namiestnictwo Zuchowe na warsztatach teatralnych w Chorzowie

Namiestnictwo zuchowe z naszego hufca miało okazję wziąć udział w warsztatach programowo-metodycznych „Bilet do Teatru” organizowanych przez Referat Zuchowy Chorągwi Śląskiej. Były one dla kadry naszego hufca bardzo ciekawym przeżyciem ze względu na wizytę w „Teatrze Czarnego Tła” gdzie miała okazję zobaczyć jak wygląda praca w takim teatrze. Nie byłoby to niczym nadzwyczajnym gdyby nie fakt, że w tym teatrze nie występują ludzie, a kukły i maskotki, którymi sterują ludzie ubrani całkowicie na czarno w ciemności! Jedyne co widać na scenie to kukły, które są wykonane z materiałów odbijających światło ultrafioletowe. Mieli przy tym masę frajdy, gdy na chwile sami mogli zostać aktorami! Dodatkowo uczyli się tak przygotować maski w prosty sposób oraz jak operować głosem, aby mówić wyraźnie i głośno – w końcu każdy aktor musi to potrafić!

Skip to content