ul. Zielona 42, 34-350 Węgierska Górka
wegierskagorka@zhp.pl

Zlot Hufca 2017

Zlot Hufca 2017

W dniach 06.10-08.10, w Żabnicy odbył się Zlot naszego hufca zorganizowany przez XV DH Szwadron. Zgodnie z obraną na ten rok tematyką „Powrotu do korzeni”, spędziliśmy weekend pełen przygód. Harcerze i harcerki mogli poznać wiele zabaw, o których już mało kto pamiętał, a nawet zagrać w prawdziwe podchody! Wieczorem przyszedł czas na chwilę refleksji….nad miłością, harcerstwem, wędrownictwem. Nie nudzili się też najmłodsi uczestnicy imprezy. Tajna misja ratowania Roszpunki, walka ze smokami, ogrami, trolami oraz zdobywanie sprawności „Odkrywcy Przeszłości” przysporzyła wszystkim wiele radości. Wieczorną porą urojona została niejedna łza, a nowi drużynowi i druhna namiestnik wkroczyli na całkiem inny szlak harcerskiej wędrówki. Czas spędzony razem pozwolił na zawarcie nowych przyjaźni i umocnienie dawnych, a wciąż rosnący w siłę, nasz hufiec już nie może doczekać się następnej imprezy.​

 

 

Skip to content